Освітня діяльність

Зміст дошкільної освіти в межах Базового компоненту у 2021/2022 навчальному році визначається:

Комплексними освітніми програми:

- «Я у Світі» (нова редакція 2019 року), програма розвитку дитини дошкільного віку (наук. кер. Кононко О. Л.);

- «Віконечко». Програма розвитку, навчання та виховання дітей дошкільного віку із затримкою психічного розвитку / за ред. проф. Т.В. Сак. – 2012.– 238 с.

У дошкільному підрозділі створені всі умови для забезпечення якості освітнього процесу та умови для самовираження і самореалізації педагогів під час освітнього процесу.

/Files/images/Освітні послуги.jpg

Структура навчального року

Відповідно до статті 15 (розділ ХІІ ) Закону України «Про освіту» структура навчального року, тривалість навчального тижня, інші форми організації освітнього процесу встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом середньої освіти у межах часу передбаченого програмою.

При організації роботи дошкільного підрозділу всі працівники керуються планом роботи закладу на 2020/2021 навчальний рік, який розглядається на педагогічній раді та схвалюється нею, затверджується керівником закладу .

Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, літній оздоровчий період – з 1 червня по 31 серпня. Загальна тривалість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 90 календарних днів (літні).

У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-продуктивна діяльність.

У закладі дошкільної освіти встановлено 5-денний навчальний тиждень. Заклад працює з 8.00 до 17.00 год.

Тривалість занять становить:

для дітей молодшого дошкільного віку – не більше 15 хвилин;

для дітей 5 років життя – 20 хвилин;

для дітей старшого дошкільного віку – 25 хвилин.

Тривалість перерви між заняттями становить 10 хвилин.

Безперервна безпосередньо освітня діяльність в групі планується як в першій так і в другій половині дня відповідно до розкладу занять на тиждень. У другій половині дня плануються заняття з художньо-продуктивної діяльності. Весь освітній процес організується диференційовано з урахуванням віку і індивідуальних особливостей дітей.

У дошкільному підрозділі планування та організація життєдіяльності здійснюється за режимними моментами з урахуванням ліній розвитку, які базуються на інтегрованому підході до організації життєдіяльності дітей, що забезпечує змістовну цілісність, системність, послідовність, ускладнення та повторення програмного матеріалу.

Тип заняття обирає вихователь відповідно до теми та мети.

Рівномірно розподіляються види активності за основними видами діяльності протягом дня в залежності від бажань та інтересу дітей.

Фізичне виховання дітей передбачає проведення:

- ранкової гімнастики;

- гімнастики пробудження;

- занять фізичною культурою;

- рухливих ігор та ігор спортивного характеру;

- загартування;

- фізкультурних хвилинок під час занять;

- фізкультурних пауз між заняттями;

- фізкультурних комплексів під час денної прогулянки (пішохідний перехід);

- оздоровчих заходів з використанням арт-терапевтичних технологій.

Тривалість занять для дітей наступна:від 5 до 6 (7) років – 25-30 хвилин.

Навчальний рік у закладі розпочинається 1 вересня 2021 року та закінчується не пізніше 1 липня 2022 року.